Ocaktrans, 50 adet özmal aracı ve yüzlerce kiralık ve sözleşmeli araçlarıyla karayolu taşımacılığında faaliyet göstermektedir. Ocaktrans, aşağıdaki ülkelere full taşımacılık servisi sağlamaktadır.

Karayolu taşımacılığının en önemli avantajı düşük miktardaki ürünlerin kısa ve orta mesafelerde esnek ve hızlı bir biçimde taşınmasına olanak vermesidir. Böylece firmalar sipariş bazlı çalışmanın getirmiş olduğu “just in time” teslimatlar yapabilme olanağı sağlamaktadırlar. Ayrıca karayolu taşımalar ile limanlarda yaşanacak bekleme süreleri by-pass edilmekte ve ürünlerin doğrudan müşterilerin depolarına teslimatı sağlanabilmektedir. Özellikle Avrupa Birliği ülkelerine karayolu ile yapılan yüklemelerde alıcılar hızlıca mallarını depolarına alabilmektedir. Karayolunda da ürünler tıpkı denizyolu taşımalarında olduğu gibi güven içerisinde alıcılara ulaştırılabilmektedir.

Avantaj:
Hızlı taşıma olanağı
Müşterinin deposuna kadar kolayca teslimat yapabilme
Güvenli taşıma

Türkiye´nin İhracatında Karayolu Taşımacılığının Rolü Nedir?
Karayolu taşımacılığı Türkiye´nin dış ticaretinin parasal olarak %36,3´lük kısmının taşınmasında tercih edilen taşıma yöntemidir. Türkiye´den karayolu taşımacılığı ile batı yönünde karadan balkan ülkelerine ve ro-ro taşımalarla İtalya üzerinden diğer Avrupa ülkelerine, kuzey-kuzeydoğu yönünde ro-ro taşımaları ile Rusya´nın birçok limanına, karadan ise Gürcistan ve İran´a, güneydoğu yönünde ise karadan orta doğu ülkelerine ihracat yüklerinin ulaştırılması mümkün olmaktadır.